Bir Roman: Asil Harap

Bu sayfada 2012 Mart ayında, oynattığım bir FRP oyunundan esinlenerek yazıya döktüğüm bir kitabın bölümlerini vereceğim. Şimdilik Altevren dediğim ve aslında tamamlanmış olan kitap, yapacağım birkaç düzeltmeden sonra basıma verilecektir.

Kendi işime mükemmeliyetçi baktığım için, ne zaman "Hmm, tamam, olmuş, şimdi yayınevi peşinde koşabilirim," diyebileceğimi bilmiyorum. Yorumlarınız ve eleştirilerinizle bu konuda netleşmemi sağlayabilir, bana yardımcı olabilirsiniz.

Kitabın konusu, kendi yazdığım bir FRP senaryosuydu. Bu oyunda bir istisna yapıp karakterleri kendim yaratmış ve oynamaları için arkadaşlarıma vermiştim. Taslak olarak yaratıldıklarında o kadar basit olan bu karakterlerin, oyuncuların ellerinde nasıl hayat bulduklarına, nasıl derinleştiklerine hâlâ şaşarım.

Kitap sekiz kısımdan oluşmakta olup, ilk beş kısım beş ana karakteri tanıtma amacındadır. Bunu yaparken kitabın hikayesi de tek zamanda ilerlemeye devam edecek, altıncı, yedinci, sekizinci kısımda konu bağlanıp finale ulaşacaktır.

Eda

Birinci kısım Asil Harap, ilk karakter olan Vortix'le ilgilidir.

Asil Harap - Bölüm Bir - Vortix
Asil Harap - Bölüm İki - Tanrıların Lideri
Asil Harap - Bölüm Üç - Erzak
Asil Harap - Bölüm Dört - Atlar
Asil Harap - Bölüm Beş - Bronz Kartal
Asil Harap - Bölüm Altı - Sis
Asil Harap - Bölüm Yedi - Görev
Asil Harap - Bölüm Sekiz - Sekizinci Gece
Asil Harap - Bölüm Dokuz - Kurtlar
Asil Harap - Bölüm On - Kuzeyevi Tapınağı
Asil Harap - Sonsöz